برای دیدن خدمات کلیک کنید

دکترعادل قاسم پور

جراح و متخصص چشم

فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد

با انجام خدماتی همچون لازک، عمل لیزیک، آب مروارید، کاشت لنزهای داخل چشمی، جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

جراح چشم تهران

جراح چشم تهران : هر یک از اجزای بدن در سلامتی انسان نقش دارند و کوچک ترین اختلال می تواند منجربه بروز مشکلات فراوانی شود.

چشم نیز یکی از اعضای مهم در بدن انسان است که وظیفه بینایی را به عهده دارد و قطعاً بینایی برای تمامی افراد حائز اهمیت است.

اختلالات مرتبط با چشم همیشه دلایل ژنتیکی ندارند و مراقبت نکردن از چشم و برخی از بیماری ها نیز می توانند منجربه بروز اختلالی در عملکرد بینایی چشم شوند.

به دلیل اهمیت بالای چشم و عملکرد آن، توصیه می شود در صورت بروز کوچک ترین مشکل حتماً به فوق تخصص شبکیه و جراح چشم مراجعه کنید.

جراح چشم تهران

ویژیگی های جراح چشم

چشم جزو یکی از اعضای کوچک بدن به شمار می رود ولی ساختار بسیار پیچیده ای دارد و از لایه های نازکی تشکیل شده است که آسیب هر یک از لایه های چشم منجربه بروز مشکلات بسیار جدی می شود.

برخی از مشکللات مرتبط با چشم ساده هستند و پس از چند دوره درمان به طور کامل برطرف می شوند ولی برخی از اختلالات چشم نیاز به درمان های جدی تری دارند و نیاز است جراحی هایی چون عمل لازک ، عمل لیزیک و غیره انجام شود.

در نتیجه یک جراح چشم باید بتواند بیماری مرتبط با چشم را به درستی تشخیص دهد تا در اسرع وقت ، مراحل درمان بیماری شروع شود.

جراح و متخصص چشم باید به ساختار چشم تسلط کامل داشته باشد و با تجویز داروی اشتباه یا برشی اشتباه در حین جراحی چشم، سلامت و بینایی فرد را در معرض خطر قرار ندهد.

چگونه یک جراح چشم متخصص را بشناسیم ؟

برای شناخت بهترین جراح چشم می توانید با دوستان و آشنایان خود صحبت کنید تا از تجربیاتشان بهره مند شوید.

همچنین جستجو در مرورگرهای اینترنتی و صفحات مجازی این امکان را به بیمار می دهد که جراح چشم مناسبی را انتخاب نماید و در صفحات مجازی چون ایسنتاگرام با بیماران جراح چشم ارتباط برقرار کرده و از میزان رضایت آن ها مطلع شوند.

افرادی که در تهران زندگی می کنند باید با جراح چشم تهران و تعدادی از متخصصان در زمینه چشم آشنایی داشته باشند تا در مواقع اضطراری برای درمان مراجعه کنند.

هرچند آشنایی با متخصصان محل زندگی تنها برای کسانی که در تهران زندگی می کنند نیست و تمامی افراد باید با متخصصان شهر خود آشنا باشند تا در مواقع اضطراری که وقت برای تحقیق ندارند، به آن ها مراجعه کرده و نگرانی بابت صحیح طی شدن روند درمان نداشته باشند.

بیماری های چشم

از آنجایی که چشم ها عاملی برای کسب اطلاعات بیشتر از محیط پیرامون هستند، یکی از مهم ترین اعضای بدن ما محسوب می شوند. چشم انسان توسط تعدادی رباط در حدقه استخوان قرار گرفته است. اما این عضو ممکن است بر اثر عوامل وراثتی یا خارجی دچار یک سری بیماری ها شود که در ادامه به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

جراح چشم تهران

گلوکوم ( آب سیاه )

زمانی که فشار داخل چشم افزایش می یابد ، به روی عصب چشم تاثیر گذار بوده و حتی ممکن است موجب از دست رفتن بینایی افراد شود. در این حالت فرد دچار بیماری چشمی آب سیاه شده که به دو نوع باز و بسته تقسیم بندی شده است. گلوکوم باز بدون درد است و در میان افراد رایج بوده اما گلوکوم بسته به صورت ناگهانی پدید می آید و در این حالت چشم با درد و قرمزی همراه است.

زمانی که این بیماری در مراحل اولیه است ، هیچ علائمی ندارد اما به تدریج منجر به تحت تاثیر قرار دادن بینایی و خسارت های دائمی به چشم خواهد شد.

برای جلوگیری از پیشرفت یا درمان این بیماری قطره های چشم ، درمان های لیزر یا جراحی انجام می شود.

شب کوری

هنگامی که در مکان های کم نور یا در شب که نور کمتر است، چشم قادر به دیدن نباشد ، اصطلاحا فرد دچار شب کوری می باشد. این حالت معمولا به دلیل کمبود شدید ویتامین A در بدن به وجود می آید چرا به اندازه کافی ماده ریتینال در سلول های استوانه ای موجود نیست.

کور رنگی

این عارضه معمولا منشا ارثی دارد که افراد مبتلا به آن قادر به تشخیص یک یا چند رنگ ویژه نیستند.

گل مژه

زمانی که غده های چربی که در اطراف مژه های چشم قرار دارند ملتهب شوند ، گل مژه ظاهر می شود. این برآمدگی دردناک و قرمز بوده و به جوش چربی چرکین تبدیل خواهد شد. گل مژه معمولا به دلیل تماس با دست یا حوله آلوده حاصل می شود.

دور بینی

معمولا به دلیل کم شدن انحنای عدسی ، فرد دچار دور بینی خواهد شد. در این شرایط تصویر پشت شبکیه ایجاد شده و به همین دلیل فرد دور را به خوبی می بیند اما قادر به مشاهده دقیق اجسام نزدیک نیست. در این عارضه کره چشم بسیار کوتاه تر از حالت طبیعی می باشد. این مشکل را می توان به کمک عینک هایی که از عدسی های محدب برخوردار هستند رفع نمود.

نزدیک بینی

این بیماری اغلب به دلیل انحنای بیش از حد عدسی ایجاد می شود و تصویر در قسمت جلویی شبکیه تشکیل خواهد شد. افرادی که به نزدیک بینی دچار هستند ، اشیای نزدیک را به خوبی می بینند اما قادر به مشاهده واضح اجسام دور نیستند. برای این مشکل هم عینک های مخصوص که دارای عدسی مقعر هستند تجویز می شود. در این حالت کره چشم بیش از حد بلند است.

ورم ملتحمه

به پرده ای که در سطح داخلی پلک ها وجود دارد ملتحمه گفته می شود. در برخی موارد این پرده بنا به دلایلی همچون عفونت ، حساس شده و قرمز و متورم خواهد شد. ممکن است این الهاب در فصل مشخصی همچون بهار عود کند ، زیرا در این فصل بعضی از افراد به بو یا دانه گرده گل حساس می شوند. این روند ممکن است به تدریج و با گذشت چند سال برطرف شود.

زمانی که میکروب وارد ملتحمه شود ، ملتحمه عفونی پدید می آید. در این حالت دست های آلوده ، استفاده از حوله سایر افراد و غیره می تواند موجب انتقال این بیماری شود.

جراح چشم تهران

برخی علائم هشدار دهنده بیماری های چشم

 • زردی چشم : هنگامی که سفیدی چشم افراد زرد شود ، نشان از آن است که فرد از صفرای اضافی برخوردار می باشد. علاوه بر آن زردی چشم نشان دهنده یرقان و نارسایی کبد نیز می باشد.
 • تاری دید با دیابت : افراد مبتلا به دیابت بیش از دیگران باید مواظب بینایی خود باشند. چرا که یکی از دلایل تاری دید ، بر اثر افزایش بیش از حد قند خون است که به عصب بینایی آسیب می زند. در صورتی که دیابت کنترل و به موقع درمان شود ، تاری دید قابل درمان است.
 • پریدن پلک ها : پرش پلک به این معنی است که پلک بدون دلیل شروع به حرکت با سرعت کند. این اتفاق معمولا بر اثر استرس ، اضطراب یا خواب بسیار کم رخ می دهد. استفاده بیش از حد کافئین و شیرین کننده های مصنوعی نیز می تواند موجب تحریک واکنش عصبی شود.
 • تغییر رنگ چشم : گاهی به دلیل آسیب دیدگی سلول های درون چشم ممکن است رنگ داخل عنبیه چشم تغییر کند. عواملی همچون تومور های بافت عصبی ، نوروفیبروماتوز ، ملانومای عنبیه و سندروم واردنبرگ نیز می تواند از نشانه های مشکلی حاد باشد. در این حالت باید فورا به پزشک مراجعه نمایید.
 • ورم پلک پایین : بیشتر مردم بر این باورند که تنها توده ای که در پلک پایین به وجود می آید ، گل مژه است. اما در حالتی که بعد از مدتی این تورم برطرف نشود ، می تواند نشان دهنده سرطانی نادر باشد. سرطان غده سباسه ظاهری شبیه به گل مژه دارد با این تفاوت که پس از ماه ها هم برطرف نشده و در همان محل باقی می ماند.
 • برون چشمی : برخی از افراد به طور طبیعی و از بچگی دارای چشم های درشت و برجسته ای هستند. اما در صورتی که این یک تغییر فیزیکی جدید باشد ، باید نگران شد. معمولا افرادی که از پر کاری تیروئید برخوردارند ، دارای چشم های بیرون زده ای هستند.
 • ریزش ابرو : ریزش یا کم پشت شدن ابرو معمولا یکی از نشانه های بیماری تیروئید می باشد.
 • مردمک بزرگ : ممکن است مردمک چشم گشاد شود و حتی تمام چشم را فرا گیرد. این حالت به طور طبیعی در محیط های تاریک اتفاق می افتد اما در صورتی که در روشنایی باشد ممکن است نشان دهنده بروز حمله قلبی باشد.
 • دید موج دار ( سوسو زننده ) : این عارضه معمولا نشان دهنده شروع شدید میگرن می باشد. در این شرایط استراحت کنید و مسکن مصرف نمایید.
 • خشکی چشم : نوعی بیماری مزمن است که معمولا با سوزش و خارش همراه است.

درباره دکتر قاسم پور

دکترعادل قاسم پور جراح و متخصص چشم فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد کاشت لنزهای داخل چشمی جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • چهار + هجده =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram