برای دیدن خدمات کلیک کنید

دکترعادل قاسم پور

جراح و متخصص چشم

فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد

با انجام خدماتی همچون لازک، عمل لیزیک، آب مروارید، کاشت لنزهای داخل چشمی، جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

جراحی چشم

جراحی چشم : بینایی یکی از مهم ترین نعمت های خدادای است که منجربه تماشای جهان و زیبایی آن می شود.

از دست دادن بینایی یا کاهش قدرت دید برای تمامی افراد غیرقابل تحمل است و طاقت یک لحظه نابینایی را ندارند.

چشم یکی از اجزای حساس است و بر اثر سهل انگاری یا عدم مراقبت ، می تواند دچار بیمارهایی شود که تنها راه برای درمان بیماری ها، انجام جراحی مرتبط با چشم باشد.

رایج ترین بیماری های مرتبط با چشم
 • آب مروارید یا کاتاراکت
 • کاهش دید
 • آستیگمات بودن چشم
 • دوربینی
 • نزدیک بینی
 • التهاب قرنیه یا کراتیت
 • قرمز شدن چشم و غیره.

تمامی موارد ذکر شده می توانند در مراحل اولیه با استفاده از قطره های چشمی یا مصرف داروها، درمان یا کنترل شوند ولی عدم درمان به موقع، مشکلات جدی را به همراه دارد.

پیشرفت بیماری های مرتبط با چشم ،می تواند بینایی فرد را به طور جدی در معرض خطر قرار دهد و حتی منجربه نابینایی نیز شود، به همین دلیل در صورت مشاهده علائم غیر طبیعی چشم ها حتماً به جراح و متخصص چشم مراجعه کنید.

جراحی چشم

بهترین روش جراحی چشم چیست ؟

جراحی چشم تنها شامل یک روش نمی شود و با توجه به اختلال چشم ، روش درمان و نحوه جراحی انتخاب می شود.

عمل لازک ، عمل لیزیک ، کاشت لنزهای داخل چشمی ، جراحی کاتاراکت و در نهایت پیوند قرنیه از رایج ترین روش هایی هستند که برای برطرف کردن مشکلات مرتبط با چشم از آن ها استفاده می شود.

برخی از جراحی های مرتبط با چشم ، کاربرد تقریبا یکسانی دارند ولی برخی از جزئیات موجود ، باعث می شود تا دو عمل چشم که کاربرد مشابه ای دارند با یکدیگر متمایز باشند.

 به همین دلیل برای مطلع شدن از بهترین روش درمان بیماری چشم، حتماً به فوق تخصص شبکیه مراجعه نمایید.

اهمیت انتخاب جراح و متخصص چشم

تشخیص بیماری های مرتبط با چشم به دلیل بافت های بسیار ریز و ساختار کوچک چشم ، نیاز به تجهیزات و مهارت بسیار بالا دارد.

عدم تشخیص صحیح بیماری منجربه انتخاب یک روش نادرست برای درمان بیماری می شود و همین امر عوارض جدی را به دنبال خواهد داشت .

همچنین اگر متخصص چشم به تکنیک های جراحی چشم ، تسلط کافی نداشته باشد امکان آسیب رسیدن قرنیه و اجزای دیگر چشم حین جراحی چشم وجود دارد.

در نتیجه افرادی که به بیماری های چشم مبتلا شده اند، پیش از هر اقدامی باید یک متخصص چشم خوب و با تجربه را انتخاب کنند تا دچار هیچ عارضه ای نشوند.

جراحی چشم لازک

همانطور که گفته شد، عمل لازک یکی از روش های جراحی چشم است و برای افرادی که قادر به انجام جراحی لیزیک نیستند، بهترین گزینه می باشد. این جراحی به منظور درمان آستیگماتیسم ، نزدیک بینی و دوربینی مورد استفاده قرار می گیرد.

از مزیت های جراحی لازک می توان به این مورد اشاره کرد که با انجام این جراحی فرد با عوارض حاصل از برش قرنیه مواجه نخواهد شد و احتمال بروز خشکی چشم به حداقل می رسد.

طی این عمل با استفاده از الکل، لایه خارجی و نازک قرنیه برداشته شده و پس از ترمیم و بازسازی قرنیه، به منظور بانداژ و ترمیم چشم، لنز تماسی در داخل چشم قرار داده می شود.

جراحی چشم

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لازک

انجام جراحی لازک برای آن دسته از بیمارانی که قرنیه بسیار نازکی دارند مناسب می باشد. همچنین این جراحی برای افرادی که فعالیت های خاصی همچون ورزش های رزمی انجام می دهند نیز مناسب است.

جراحی لازک برای افرادی که از خشکی چشم برخوردارند نیز مناسب می باشد، چرا که طی این جراحی اعصاب قرنیه که به اشک واکنش نشان می دهند، قطع نمی شود.

عوارض جراحی لازک

به طور کلی عوارض این جراحی بسیار کمتر از جراحی لیزیک می باشد، اما در ادامه به بررسی برخی از این عوارض اشاره خواهیم کرد:

 1. عفونت چشم
 2. تیرگی و تاری دید
 3. ضعف دید در شب
 4. احساس خشکی چشم
 5. ممکن است به مدت چند روز احساس کنید که چیزی در چشم شما وجود دارد.

لازم به ذکر است دوره نقاهت این جراحی در مقایسه با عمل لیزیک طولانی تر است. همچنین درد ناشی از جراحی لازک کمتر از عمل پی آر کی و بیشتر از عمل لیزیک می باشد.

جراحی چشم لیزیک

جراحی لیزیک یکی از عمل های چشمی است که وابستگی فرد به عینک یا لنز های طبی را از بین می برد و مشکلات چشمی آستیگماتیسم ، نزدیک بینی و پیرچشمی را بهبود می بخشد.

برای این عمل از دستگاه میکروکراتوم استفاده می شود و قرنیه چشم را به منظور تمرکز بهتر به روی نور اصلاح می کند. عمل لیزیک بدون درد بوده و با بی حسی موضعی انجام می شود. این جراحی حدود یک ربع به طول می انجامد.

طی این جراحی قرنیه چشم با استفاده از تیغه های میکروکراتوم یا لیزر فمتوسکند برش داده شده و جمع می شوند. سپس لیزر تابانده شده و لایه جمع شده به حالت قبلی برمی گردد.

جراحی چشم

مزایای جراحی لیزیک

 • نتایج از دو روز پس از جراحی حاصل می شوند.
 • هیچگونه پانسمان یا بخیه ای برای این جراحی نیاز نیست.
 • قرنیه فرد حتی اگر بینایی پس از چند سال تغییر کند نیز قابل ترمیم می باشد.
 • درد ناشی از این جراحی بسیار کم و ناچیز می باشد، چرا که قبل از عمل از قطره های بی حس کننده استفاده می شود.

اثرات جانبی جراحی لیزیک

در ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی لیزیک ممکن است افراد با عوارض زیر مواجه شوند. البته بروز این عوارض نادر است و برای همه رخ نمی دهند:

 • درد
 • تاری دید
 • خشکی چشم
 • سختی رانندگی در شب
 • دیدن هاله‌های خارج از تصویر
 • دیدن تصویر به صورت نوسان دار
درباره دکتر قاسم پور

دکترعادل قاسم پور جراح و متخصص چشم فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد کاشت لنزهای داخل چشمی جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • یازده − چهار =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram