برای دیدن خدمات کلیک کنید

دکترعادل قاسم پور

جراح و متخصص چشم

فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد

با انجام خدماتی همچون لازک، عمل لیزیک، آب مروارید، کاشت لنزهای داخل چشمی، جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

بهترین جراح چشم تهران

چشم یکی از اعضای مهم بدن می باشد که ساختار بسیار پیچیده ای دارد و متشکل از لایه های نازکی است که آسیب به هر یک از این لایه ها می تواند در بینایی اختلال ایجاد نماید. افرادی که در تهران زندگی می کنند با مراجعه به بهترین جراح چشم تهران می توانند این اختلالات را درمان نمایند.

جراح و متخصص چشم :

جراح و متخصص چشم ، یک چشم پزشک است که دارای برد قانونی می باشد و طی گذراندن دوره چهار ساله پیش پزشکی در مقطع کارشناسی ، دوره چهار ساله پزشکی ، دوره یک ساله انترنی و دوره سه ساله یا بیشتر تخصصی پزشکی و دوره جراحی در زمینه های جراحی چشم و سیستم بینایی ، پیشگیری از آسیب و بیماری های چشمی و مراقبت ‌های دارویی موفق به اخذ مدرک تخصص و جراحی چشم شده است.

دکتر عادل قاسم پور یکی از بهترین متخصصان و جراحان چشم تهران و دارای مدرک فوق تخصص شبکیه و لیزر می باشند. ایشان در زمینه درمان تمامی بیماری های مرتبط با چشم از تبحر و تجربه فراوانی برخوردارند.

 

بهترین جراح چشم تهران

 

ویژگی های بهترین جراح چشم

 • جراح و متخصص چشم ، باید از تسلط کامل به ساختار چشم بهره مند باشد. زیرا در غیر این صورت و با درمان اشتباه ، تجویز داروی نامناسب یا بروز خطا در حین جراحی چشم ، می تواند سلامت و بینایی فرد را به خطر بیاندازد.
 • برخی از اختلالات و بیماری های مرتبط با چشم ساده هستند و با طی نمودن دوره های درمانی کوتاه برطرف می گردند ، اما برخی از مشکلات چشم به درمان های جدی تری مانند عمل لیزیک ، عمل لازک ،  کاشت لنزهای درون چشمی و غیره نیاز دارند.
 • لذا بهترین جراح چشم ، قادر به تشخیص بیماری های مرتبط با چشم می باشد و با علم به همه تکینیک های درمان می تواند فرآیند درمان را به خوبی به انجام رساند.
 • برای انتخاب بهترین جراح چشم ، می توانید از تجربیات دوستان و آشنایان خود استفاده نمایید و همچنین می توانید در سایت های اینترنتی و صفحات مجازی ، بهترین جراح چشم را انتخاب نمایید.

آب مروارید

یکی از عوارض شایعی که با افزایش سن ممکن است در افراد ایجاد شود، آب مروارید یا کاتاراکت است که تاثیرات فراوانی بر روی دستگاه بینایی افراد گذاشته و چنانچه برای درمان آن به موقع به بهترین جراح چشم تهران یا هر شهر دیگری مراجعه نشود امکان نابینا شدن فرد وجود دارد.

باید گفت که افزایش سن تنها دلیل بروز این عارضه در افراد نبوده، ضربه های چشمی، اشعه فرابنفش، روماتیسم، التهاب ها، علل مادرزادی و مصرف برخی داروها و مصرف دخانیات نیز در ابتلای افراد به آب مروارید نقش دارند.

میانگین زمان ابتلا به کاتاراکت محدوده سنی ۶۵ تا ۷۰ سال بوده و از سن ۷۰ سالگی به بعد احتمال بروز این عارضه در افراد تا حدود ۷۵ در صد افزایش پیدا می کند.

کاتاراکت یا آب مروارید از دیدگاه پزشکی بیماری است که از پیر شدن عدسی چشم ناشی می شود. در چنین حالتی تغییرات بافتی و عوامل پاتالوژیکی ایجاد شده در سلول ها، موجب به وجود آمدن این بیماری در افراد می شوند.

در اثر این پدیده، پروتئینی که به طور طبیعی در لنز چشم وجود دارد به مرور زمان جمع شده و موجب ایجاد تغییر می شود. در چنین حالتی فشرده شدن عدسی، تغییراتی در قدرت آن ایجاد نموده و به موجب آن فرد به سرعت نزدیک بین و در برخی موراد دوربین می شود.

 

بهترین جراح چشم تهران

 

چگونه می توان آب مروارید را درمان کرد؟

بهترین جراح چشم تهران یا هر شهر دیگری به خوبی می داند که تنها راه درمان این عارضه به طور قطعی جراحی می باشد و به محض تشخیص کاتاراکت برای جلوگیری از تشدید این بیماری و عوارض ناشی از آن مقدمات جراحی را برای بیمار تدارک می بیند.

نکته قابل ذکر در رابطه با جراحی آب مروارید این است که احتمال عود آن بعد از جراحی وجود نداشته و احتمال بروز عارضه بعداز آن بسیار ناچیز و نادر می باشد.

در طی این جراحی، بهترین جراح چشم تهران اقدام به برداشت عدسی کدر شده کرده و عدسی مصنوعی مناسب را جایگزین آن می کند، لازم به ذکر است امروزه رایج ترین روش جراحی که بر روش های دیگر ارجحیت دارد، نوع خارجی کپسولی است.

افراد باید بدانند که:

 • در آب مروارید دوطرفه، می بایست حداقل ۴ تا ۸ ساعت میان جراحی دو چشم فاصله باشد.
 • این جراحی درمانی، عملی اورژانسی نبوده و به همین دلیل فرد قبل از انجام آن نیاز به بستری ندارد.

تنبلی چشم

یکی از اختلالات بینایی است که به موجب آن چشمی که به ظاهر سالم است دچار کاهش دید مرکزی می شود.

در این حالت ساختمان ظاهری چشم عیبی نداشته و کاملاً سالم است ولی دید چشم ناقص بوده و حتی استفاده از عینک نیز نمی تواند به کامل شدن آن کمکی کند.

زمانی که یکی از چشم ها از نظر تکامل بینایی در حالت طبیعی قرار داشته ولی چشم دیگر غیرطبیعی باشد، چشمی که تکامل بینایی اش ناقص است به ضعف بینایی مبتلا شده و به مرور تنبل خواهد شد.

در حدود ۲ تا ۳ درصد از کودکان تنبلی چشم مشاهده می شود که بهترین زمان برای اصلاح و درمان آن اوایل کودکی و دوران نوزادی است.

لازم به ذکر است با اینکه معمولاً یکی از چشم ها درگیر تنبلی چشم می شود اما در برخی از افراد امکان این وجود دارد که هر دو چشم به طور همزمان درگیر این عارضه شوند.

 

بهترین جراح چشم تهران

 

درمان تنبلی چشم

توصیه بهترین جراح چشم تهران برای اصلاح تنبلی چشم این است که فرد به مدت چند هفته بر روی چشم قوی تر خود پوششی قرار داده و از چشم ضعیف تر خود برای دیدن استفاده کند.

در برخی از موارد و با صلاحدید پزشک می توان به جای بستن چشم ها و قراردادن پوشش برروی آن ها از عدسی های مخصوص یا قطره های چشمی که موجب تار کردن بینایی چشم می شوند استفاده کرد.

فعال درمان نام یکی دیگر از روش های درمانی تنبلی چشم است که موجب فعال سازی چشم مبتلا خواهد شد. روش مورد نظر تنها در کلینیک و طی مراجعات متعدد قابل انجام است.

عمل جراحی عیب انکساری با لازک یا PRK

متداول ترین روش برای درمان دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم و عیوب انکساری لازک می باشد.

بارزترین تفاوتی که این روش با لیزیک دارد، مکان تابش اشعه لیزر اکسایمر روی قرینه است. در روش لازک اشعه از قرنیه و بعد از برداشتن بافت پوششی سطح قرنیه که اپیتلیوم نام دارد، بدون لایه برداری به سطح قرنیه چشم اصابت می نماید در حالیکه در عمل لیزیک اشعه لیزر ابتدا لایه بردای کرده و عمل تراش را بعد از اصابت از سطح قرنیه به سطح جدید انجام می دهد.

در روش پی آر کی با بهره گیری از اشعه لیزر اکسایمر، شدت میزان نزدیک بینی فرد کم خواهد شد. در این روش لایه بسیار نازکی از قرنیه برداشته شده و تغییراتی در ناحیه انحنای قرنیه ایجاد می شود که نتیجه آن کاهش میزان عیب انکساری چشم خواهد بود.

 

بهترین جراح چشم تهران

 

مزایای عمل لازک چیست؟

 1. دراین روش خشکی چشم بسیار کمتر از روش های دیگر خواهد بود.
 2. آسیب کمتری به اعصاب قرنیه وارد خواهد شد.
 3. مدت زمان لازم برای انجام این عمل بسیار کوتاه است.
 4. در این روش قرنیه، نسبت به روش های دیگر به خصوص لیزیک، دچار آسیب کمتری می شود.

مزایای عمل PRK چیست؟

 • عوارض مرتبط با ایجاد فلاپ در فرد بروز نمی کند.
 • این روش حتی بر روی قرنیه های نازک نیز قابل انجام است.
 • التهاب های عمقی قرنیه بروز نمی یابد.

 

درباره دکتر قاسم پور

دکترعادل قاسم پور جراح و متخصص چشم فوق تخصص شبکيه ليزر لازک و آب مرواريد کاشت لنزهای داخل چشمی جراحی انحراف چشم، مجرای اشکی و پلک

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • چهار × دو =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram